1. Anasayfa
  2. Genel

Yemek Sepeti Hediye Kazananlar Neye Göre Belirleniyor?

Yemek Sepeti Hediye Kazananlar Neye Göre Belirleniyor?
0

Yemek siparişi konusunda devrim gerçekleştiren yemek sepetinin, siparişinizi verdikten sonra bir hediye çekiliş hakkı verdiğini bilmeyeniniz hemen hemen yoktur. Her siparişimde, kazanma şansı yüzdesini de göz önünde bulundurarak, rastgele bir çekilişe katılır kendime çıkmasını beklerdim. Ta ki çok küçük bir nüansı fark edene kadar.

Yemek Sepeti Hediye Kazananlar Neye Göre Belirleniyor?

Bir sabah aninden aklıma takılan bu sorunun cevabını aramaya koyuldum, kendimce bir çıkarımda bulunarak bunun o hafta içinde kaç kişi verilen hediyeye talepte bulunduysa bunların topluca bir çekilişe tabi tutulup sonucun açıklandığını düşünüyordum. Yemek sepetinde bu sorunun cevabını ararken S.S.S. ve İşlem Rehberi linkinden (kaynak kısmında belirttim.) hediyeler hakkında şöyle bir açıklamaya denk geldim.

Hediye kazanan kullanıcılar nasıl belirleniyor?

Bir hafta boyunca en fazla talep eden kullanıcılarımız hediyeyi kazanırlar.

Bu açıklamaya göre herhangi bir çekiliş yoktu. O hafta ne kadar çok talep etmişseniz, kazanma yüzdenizde doğru orantıda artmış oluyordu. Sonraki haftalarda rastgele bir hediye seçmeyi bıraktım ve kazanma olasılığı fazla olan bir hediye belirleyip o hafta bütün siparişlerimde aynı hediyeye talepte bulundum.

Yemek Sepeti Webtures Hediye

2 hafta sonunda Webtures.com.tr’den “Sorularla SEO” ve “Uzmanından SEO” kitapları hediyesini kazandığımı görünce gerçekten çok sevinmiştim. Tabii ki bunda seo ile ilgilenen daha doğrusu web ile ilgilenen insan sayısının azlığına yorabilirsiniz. Ama özü itibari ile talepleri de baz alarak bir hediye belirler ve bütün hafta sadece o hediyeyi isterseniz, kazanma şansınız oldukça yüksek olur diye bilirim.

Webtures Hediyeleri

Bu yazımda kendimin de düştüğü bir yanılgıyı sizlerle paylaştım. Bundan sonra hediye talep ederken bunları dikkate alacağınızı umuyorum 😉 Son olarak da bunun kişisel bir görüş olduğunu söylemeden geçemeyeceğim, eğer sizin de bir fikriniz, tespitiniz var ise yorumlar da görmekten mutluluk duyarım.

GÜNCELLEME: 26.02.2018

Bugün Robotistan’dan indirim çeki kazandım.

Robotistan 25 TL İndirim Hediyesi

GÜNCELLEME 2: 19.03.2018

Bugün Turuncukasa.com’dan 35 TL hediye çeki kazandım.

Turuncu Kasa 35 TL Hediye

Kaynaklar:

Link: https://www.yemeksepeti.com/sss

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir